+38 095 838 29 33 (9-00 - 19-00) ukralanon@gmail.com

Що Ал-Анон зробив для нас

В нашій спільноті ми не даємо порад чи рекомендацій, як Вам чинити в Вашої конкретної ситуації. Замість цього ділимося нашим особистим досвідом того, як ми прийшли в Ал-Анон, що знайшли тут, і яким тепер стало наше життя.

Пропонуємо Вам ознайомитися з особистими історіями членів Ал-Анон. Ми сподіваємося, що прочитане надихне Вас особисто прийти на збори. І допоможе краще зрозуміти, що таке Ал-Анон, і як він працює.

1. Для дружин/чоловіків

• Дівчина знайшла шлях до здорових стосунків з хлопцем

• Жінка вийшла з деструктивних стосунків

• Я повірила, що у мене є майбутнє

2. Для батьків/братів, сестер

• Мати знайшла сміливість, щоб сказати «ні»

• Я передала сина під опіку Бога

• Дізнаючись, як відкривати своє серце

• Новачок боровся з почуттям провини – вдруге поспіль

3. Для дітей/підлітків

• Жінка відновилася від пияцтва батька і його поганого ставлення

• Зіткнувшись з алкоголізмом батьків – історія підлітка

Дівчина знайшла шлях до здорових стосунків з хлопцем

Я прийшла на Сімейні групи Ал-Анон на запрошення свого колишнього хлопця – одужуючого алкоголіка.

У нас були хиткі стосунки, і я звинувачувала в цьому його. Я хотіла, щоб він змінився і зробив мене щасливою, але у мене не виходило змінити його, як би сильно не старалась. Його одужання і програма були пріоритетними в його житті, а я не розуміла цього. Нашим стосункам бракувало якихось основних елементів, яких я відчайдушно потребувала.

Хоча я і була готова розірвати стосунки з хлопцем, коли вперше прийшла в Ал-Анон, я дослухалась поради його членів почекати шість місяців перед тим, як прийняти таке рішення. Мені було сказано, що після шести місяців одужання мої перспектива, точка зору і реакція зміняться, а це дасть інструменти для прийняття найкращого рішення.

Я почала працювати за програмою Ал-Анону. Протягом перших місяців відвідувала кілька зборів на тиждень, знайшла спонсора, взяла служіння в групі, читала літературу і підтримувала контакт з іншими членами групи по телефону.

Досить швидко я усвідомила свою роль в цих дисфункційних стосунках. Я прийшла до усвідомлення, що мої потреби і поведінкові моделі були результатом глибокого впливу на мене алкоголізму інших людей. Свого часу я була заручена з активним алкоголіком, але так і не відновилась після цих стосунків. Також зрозуміла, що ця хвороба була присутня в моїй родині.

Поступово стосунки з хлопцем почали поліпшуватися, тому що я перестала намагатись нав’язувати йому свою волю. Я перестала реагувати. Це було не легко, але з допомогою і підтримкою мого спонсора та інших членів Ал-Анон, я почала фокусуватися на самій собі замість того, щоб зациклюватися на ньому.

У міру того, як мені ставало краще, поступово я почала усвідомлювати, що єдиною людиною, яка може зробити мене щасливою, є я сама. Я почала піклуватися про себе фізично, емоційно і духовно. Я відновила зв’язок зі своєю Вищою Силою.

У наших стосунках настав момент, коли я відчула, що все досить непогано, але все ще хотіла більшого. З огляду на його алкоголізм, прийняла, що він просто не може мені цього дати. Я не знала, що робити. Я любила його і хотіла, щоб він був у моєму житті, але була нещасна. Мої емоційні потреби не задовільнялись, а наші стосунки не мали майбутнього. До того ж, він повністю залежав від мене, я знала, що була уповноважена ним на це, але не розуміла, як перестати бути для нього наглядачем.

Усвідомивши своє безсилля, передала ситуацію Вищій Силі. Я здалась. Це було єдине, що я могла зробити. Це було почуття звільнення. Я довірилась своїй Вищій Силі, яка вела мене протягом кількох місяців. Вона допомогла мені знайти спосіб, як розірвати нездорові моделі поведінки, залишившись друзями з колишнім хлопцем, але ставши вільною, щоб рухатися далі по життю. Я відчувала, як про мене дбала Сила, могутніша ніж я сама, і я не була настільки спустошеною, як того боялась.

Тепер мій колишній хлопець і я, все ще дуже близькі. Без моїх підштовхувань, втручання і контролю, він став працювати по своїй програмі набагато краще, піклуватися сам про себе і жити власним життям. Нам вдалося зберегти те краще, що було між нами, і відпустити погане. За це я завжди буду вдячна.

Кращим компліментом, який я отримала, був той момент, коли мій колишній сказав, як він пишається мною через те, як я працюю за програмою. Зараз я в Ал-Аноні 16 місяців. Відвідую 4 збрання на тиждень, старанно проробляю Кроки, щодня читаю літературу, працюю зі спонсором і підтримую контакт з іншими членами Ал-Анону. Також я спонсорую людей і намагаюсь віддати те, що Ал-Анон дав мені: новий шанс у стосунках.

Перший раз в житті у мене досить здорові стосунки. Також в результаті пропрацювання Кроків я змогла залишити минуле позаду, пробачити і відпустити старі образи. Зараз мої взаємини з членами сім’ї набагато кращі, ніж вони коли-небудь були раніше.

Темі П., Нью-Йорк

Взято з сайту http://www.al-anon.alateen.org/young-woman-finds-path-to-health-relationship-with-hard-drinking-boyfriend

Жінка відновилася від пияцтва батька і його поганого ставлення

Коли мені було всього сім років, я, як і багато дівчаток, танцювала з батьком, ставши на його ноги, коли він кружляв мене по кімнаті. Він був високим і струнким. Пам’ятаю, що дивилася на світ через його плече. Я відчувала себе захищеною і навіть виплеканою, так як була його першою донькою.

Пам’ятаю, як батько вчив мене кататися на велосипеді. Я була лівшею і наполягала на їзді в зворотному напрямку, падаючи, коли раптово зупинялася. Він спокійно пояснював мені, що навіть якщо здається правильним їхати таким чином, але рух вперед приведе мене туди, куди хочу потрапити.

В міру того як я ставала старшою, алкоголь зайняв моє місце в батьковому житті. Тато важко працював, а більшість вечорів проводив в барі. Моя мати ставала все більш і більш закритою.

Минав час, і сім’я ставала більшою. Протягом наступних десяти років у мами народилося ще п’ятеро дітей. Ми переїхали в місто, і батько знайшов роботу в лікарні. Він заробляв мало грошей, які з’їдалися його зростаючою сім’єю. Я не знаю, як йому вдавалось продовжувати пити, але він робив це.

Жорстокість і моральний розлад почалися, коли мені було приблизно десять років. Він почав битися з мамою. Потім він зачіпав нас, дітей, – побої, приниження, поневолення і, нарешті, сексуальні домагання. Мої сестри і розумово відсталий брат страждали найбільше. Як найстарша в домі (старшого брата забрали служити в армію), я з усіх сил намагалась захистити рідних і саму себе.

Я була залякана батьком так само, як і моя мати. Разом з жахом прийшли відраза і всепоглинаючий страх. Я забула про ту людину, на чиїх ногах танцювала, на чиїх плечах каталася, про того уважного наставника, якого любила. Цей страх і ненависть тривали до тих пір, поки я не прийшла в Ал-Анон.

У мене почалися розумові розлади. Мене поклали в лікарню і лікували від депресії і посттравматичного стресового розладу. На терапії я вперше говорила про свої почуття до батька.

Терапевт дала мені список зборів Ал-Анону і попросила мене відвідати одне з них. Спочатку я категорично не хотіла туди йти. Потім, коли мені стало гірше, я вирішила скористатись її порадою. По дорозі на моє перше зібрання Ал-Анон я нігтями вчепилася в ноги; я була дуже сильно налякана.

Я ходила на збори все частіше, більше слухала, але просто не могла відпустити ненависть, яку тримала так довго. Вона стала частиною моїх щоденних думок. Людина, яку я попросила стати спонсором, запропонувала мені піти на відкриті збори Анонімних Алкоголіків. Від думки про це мені стало погано, але я вирішила піти.

Я зустріла чоловіків і жінок, які борються за своє одужання. Потискуючи їм руки, я розуміла, що вперше з тих пір, як покинула дім, я перебувала поруч з кимось, у кого є проблеми з пияцтвом. Я торкалася до реальних людей, які з усіх сил намагалися подолати алкоголізм.

На останньому році його життя я знову змогла побачити батька як людину. На жаль, тато не знайшов допомоги перед смертю.

Але Ал-Анон врятував мою розсудливість, допоміг мені відновити зв’язок зі своєю Вищою Силою і звільнив від ненависті, яку я дуже довго носила. Я примирилась зі своїм Батьком, незважаючи на те, що це сталося після його смерті.

Діана Б., Іллінойс

Посилання на історію:

http://www.al-anon.alateen.org/woman-finds-recovery-from-fathers-drinking-and-abuse

Жінка вийшла з деструктивних стосунків

Я страждала від стосунків, в яких мене словесно ображали (не вперше), коли спробувала знайти Ал-Анон. Я чула, що він може допомогти мені з моїми проблемами. Я пішла на збори і запитала в однієї жінки після завершення, чи правда, що я можу ходити тільки тоді, коли знаю людей, які п’ють. Вона відповіла, що тільки за цієї умови. Збентежена, я зателефонувала в центральний офіс в моєму регіоні і задала те ж саме запитання. І отримала таку ж відповідь.

Через десять років і два досвіди співзалежних, образливих стосунків, я притягла себе на збори Ал-Анон, сподіваючись, що, нарешті, мене приймуть. Останні руйнівні стосунки були з чоловіком, який вирішив кинути пити 13-ма роками раніше. Я не знала, чи означало це, що він був алкоголіком, але вирішила, що цього достатньо для того, щоб привести мене до дверей Ал-Анону. Я була в розпачі.

На моє полегшення, ніхто не питав мої вірчі грамоти. Жінка, яку я попросила спонсорувати мене, не питала, чи знаю я якогось алкоголіка. Згодом, я розповіла їй про те, що трапилося десять років тому. Вона з тривогою похитала головою і сказала, що якщо хтось приходить на зібрання і відчуває, що йому це близьке, то йому потрібно бути тут.

Зараз я відвідую зібрання і працюю по кроках більше 5 років, і програма змінила моє життя. Я до сих пір не знаю, чи були алкоголіки в моїй родині, але підозрюю, що дійсно підходжу для Ал-Анону, тому що перебуваю в чудових стосунках з чоловіком, який протверезів в Анонімних Алкоголіків 11 років тому.

Безумовно, я зустрічаю новачків з відкритими обіймами, а якщо вони запитують, чи можуть бути в Ал-Аноні, я відповідаю, що це вони вирішують самі. Я підтримую їх, щоб вони намагалися відвідувати різні зібрання, і кажу, що якщо вони відчувають приналежність, то цього достатньо.

Тепер я знаю, що відповідала вимогам всі ці роки. Мої минулі важкі стосунки були з дорослими дітьми алкоголіків. Алкоголізм безсумнівно і глибоко торкнувся мого життя. Просто на той час я не усвідомлювала цього.

анонім

Посилання на історію

http://www.al-anon.alateen.org/woman-broke-from-pattern-of-abusive-relationships

Мати знайшла сміливість, щоб сказати «ні»

Коли я вперше прийшла в Ал-Анон, то відчула себе так, начебто, нарешті, знайшла групу людей, які дійсно розуміють мою напругу. Це було таким полегшенням, дізнатися, що вони розуміють мою емоційну мову не тільки теоретично, але й на власному досвіді. Я відчувала себе почутою, але ніколи не покритикованою.

Мене надихнули почати працювати по кроках і знайти спонсора. Це було важливо для початку. Я відчувала, що у мене хороші стосунки з моєю Вищою Силою, а в той час, коли почала опрацьовувати Перший Крок, зі мною сталося чудо віднайдення того проводу, якого я потребувала. Моя дочка, яка відчайдушно хотіла повернутися додому, щоб жити зі мною після курсу лікування, просто не розуміла, чому моєю відповіддю на це було «ні».

Прийнявши це на свою адресу, вона хотіла знати, чому я більше не люблю її. Поки я чекала правильної відповіді (я чула на зборах, як інші говорили про це), слова ніби самі вилетіли з мене: «О ні, ти не так зрозуміла. Саме тому, що я люблю тебе, я прийняла таке рішення. Життя разом викликає в мені багато обурення, а я більше не хочу ображати тебе ». Прийнявши підказку від інших людей в програмі, які закликали мене любити, розуміти і поважати алкоголіка, також я сказала: «Я вірю і довіряю, що ти можеш сама добре подбати про себе». Це прозвучало так, начебто ми обидві розуміли суть цих слів.

Сьогодні у нас прекрасні взаємини, а взаємна повага надзвичайно зросла. Я вдячна Вищій Силі за Ал-Анон. Мудрість, підтримка і любов, які я отримала, просто дивовижні. Сьогодні я знаю, що можу відокремитися з любов’ю і безпечно, підтримувати здорові взаємовідносини і поважати саму себе і інших як унікальних особистостей, які були створені, щоб жити.

Діана Р., Айдахо, США.

Взято з сайту http://www.al-anon.alateen.org/for-parents/item/568-mother-finds-the-courage-to-say-no

Новачок боровся з почуттям провини – вдруге поспіль

Багато років тому моя сестра попросила мене відвезти її на збори Анонімних Алкоголіків. Нічого собі! Я ніколи не зможу зробити цього. Що якщо мене хтось побачить? Ні, ніколи, тільки не я.

У мене була прекрасна робота у відомій компанії. Я знав, що компанія звільняє співробітників через проблеми з алкоголем тільки як останній засіб. Вони зверталися за допомогою для таких людей в реабілітаційні центри, що використовують програму Дванадцяти Кроків.

Розуміння такої політики дало мені сміливість, про яку я навіть не знав. Перше зібрання, на яке я привів сестру, було шоком, – нічого подібного я не очікував. Друге зібрання з іншою групою було таким самим, – люблячий інтерес, спокій і безтурботність.

Я запитав у членів А.А., як я можу прийти до них заради своєї сестри. Я хотів цього. Я потребував цьому. Їхньою відповіддю було: «Тобі треба в Ал-Анон. Це сусідні двері».

Я був впевнений, що є причиною алкогольних проблем сестри, тому що звик піддражнювати її, коли вона плакала.

Збори Ал-Анон виявилися доброзичливими, люблячими, турботливими і просто чудовими. Моя дружина ходила на два зібрання на тиждень, і їй так сподобалося це, що вона з кількома своїми друзями по Ал-Анон почала проводити щоденні збори.

Через просування по службі, переїзд, тривалу хворобу моєї дружини і її передчасну смерть, я відійшов від програми. Навіть незважаючи на те, що я не відвідував збори, вірю, що сила, яку я отримав завдяки Ал-Анон, провела мене через цей дуже складний, але все ж прекрасний, період життя.

Через багато років я повернувся в Ал-Анон. Я можу нічого не говорити на зборах, тому що соромлюся того, що так довго був відсутній, але мені подобається це. На сьогоднішній день просто дозвольте мені повернутися назад, сидіти там і слухати, по-справжньому слухати, і вчитися. Коли у мене з’явиться сміливість, я поділюся тим, що допомогло мені.

Стен Б., Нью-Мехіко

Взято з сайту http://www.al-anon.alateen.org/newcomer-struggles-with-guiltsecond-time-around

Зіткнувшись з алкоголізмом батьків – історія підлітка

Є багато випробувань в житті, через які треба пройти, і всі вирішують ці проблеми по-різному. Хтось пише. Хтось бореться. У моїй родині, здавалося, всі «топили» свої проблеми в алкоголі.

Як шестирічний малюк, я не бачив проблем, з якими стикалася моя сім’я. Світ був великим і повним чудес в очах цікавого до всього маленького хлопчика, але наявність батьків-алкоголіків робило мій світ набагато меншим. Я не міг висловити словами, яким наляканим був.

Я швидко навчився розуміти, що думали і відчували мої батьки. Мені треба було знати, чи приходив я додому як в тепле, любляче місце, яким і повинен бути дім, чи як в зону військових дій, де люди боялися говорити про свої почуття.

Одного разу батьки подумали, що буде непогано, якщо моя мати поїде. Протягом цього часу мої мама і тато то кидали пити, то знову починали.

Одного разу тато пішов в п’ятницю ввечері, залишивши мене і моїх друзів дома. Коли він не повернувся додому, ми пішли додому до моїх друзів. Тато забрав мене, будучи з похмілля. Він сказав, що хоче змінитися.

Я бачив свою маму після цього, і вона була тверезою. Вона створила групу Алатін. Я сказав, що хочу спробувати. І сказав татові, що хочу піти туди, а він вирішив піти до Анонімним Алкоголікам. Ми разом почали подорож до одужання.

Я добре пам’ятаю своє перше зібрання, хоча здається, що це було багато років тому. Там було багато старших дітей, і всі були незнайомі. Я намагався знайти темний куток, щоб сховатися там, коли 18-річна дівчина підійшла до мене і стала на коліна так, що наші очі були на одному рівні. М’яким голосом і привітною посмішкою вона запитала: «Нервуєш?» Я нерішуче кивнув головою. Вона стиснула мої тремтячі руки, потерла їх з великим хвилюванням і сказала: «Не переживай!» Я встав, всі засміялися і стали обіймати мене.

В той момент всі страхи і хвилювання, які були в моєму серці, пішли. З деяких причин, це було найулюбленішим з того, що я відчував за ці роки. Я не міг стриматися від посмішки і сміху протягом решти групи. Я був насправді щасливий перший раз за останні роки.

На цьому першому зібранні я ділився і плакав. Це було так добре – так ніби ходиш по повітрю. Кілька років я не пропускав жодного зібрання.

Я думаю про те, на що було б схожа моє життя, якби я не пішов на збори Алатін. Я міг нашкодити собі або ще комусь. Я міг опинитися у в’язниці або, можливо, стати алкоголіком. Коли уявляю альтернативний світ, який міг бути реальним для мене, то відчуваю благословення, що моя Вища Сила подбала про мене достатньо, щоб привести в програму.

Алатін не «виправив» мене і не зробив ідеальним. Він показав мені, де зробити дещо в житті так, щоб мені міг сподобатися кінцевий результат. Я навчився тому, що життя – це вартісне місце. Я щасливий, коли дивлюся на карти, які Бог дав мені, щоб розібратися з ними, і я спокійний і посміхаюся. Я можу не зіграти ними найкращим чином, але й гіршим теж не зіграю.

Посилання на історію

http://www.al-anon.alateen.org/dealing-with-my-parents-alcoholismone-teens-story

Дізнаючись, як відкривати своє серце

У мого старшого брата діагностували цироз печінки і гепатит С. Не дивлячись на власні проблеми зі здоров’ям, я відчувала себе вимушеною контактувати з ним навіть тоді, коли він ізолював себе від всіх.

Вища Сила дала мені невелике уявлення про справжню природу брата, коли він був тверезим. Я побачила який він чудовий, його почуття гумору, доброту і ввічливі манери. Між нами розвинулась міцна дружба.

Я знала, що залежність вбивала його, але тепер, через десять років після мого приходу в Ал-Анон, зрозуміла, що він виявився вразливим. Коли він капітулював, нам дали дар справжньої близькості. Це був приголомшливий досвід і, вперше в своєму житті, я змогла побачити щось хороше в алкоголіку.

Зрештою, моя Вища Сила показала мені шлях до Ал-Анону через чоловіка – ще одного алкоголіка. Цього разу це було по-іншому. Не було ніякого виходу ні для нього, ні для мене. Я була змушена здатися.

Моє перше зібрання було казковим. Люди там виявилися дуже уважними і добрими. Ніхто не заважав моїй потребі пережити власні емоції. Моя потреба в контролі була величезною, а вразливість робила мене повністю беззахисною. Я добре запам’ятала це слово після зборів: «Повертайся».

Для того щоб одужати, мені довелося стати вразливою і смиренною. Моє его захищало мене такими способами, в яких більше не було потреби. Насправді, моє его утримувало мене в запереченні. Треба було подолати це, і дозволити Богу в моєму розумінні забрати те, що заважало мені.

Лінн Ф., Британська Колумбія

Посилання на історію:

http://www.al-anon.alateen.org/for-siblings/item/286-learning-how-to-open-my-heart

Я передала сина під опіку Бога

Я думала про свої стосунки з Вищою Силою і зі своїм сином. І ось те, що, як я думаю, сказала би моя Вища Сила:

«Шеллі,

ти хочеш почути від Мене про те, як відпустити свого сина. Ти не відмовляєшся від нього, як це може здатися. Ти просто передаєш його благополуччя з-під твоєї опіки під Мою.

У Мене ніколи не було такого задуму для тебе, щоб ти керувала, направляла і контролювала його життя. Це Моя роль. Твоя роль з самого початку полягала в тому, щоб любити його, захищати і вчити. Ти це зробила. Він ніколи не був твоїм назавжди.

Щоб знайти спокій, ти повинна відпустити його. Тільки твоє вперте свавілля стоїть на шляху тих планів, які у мене є для нього.

Я знаю, що у тебе немає наміру втручатися, але ти служиш перешкодою. Ти не всезнаюча і не всемогутня. Ти не можеш забрати його хворобу. Ти не можеш так любити його, щоб він вилікувався. Тільки Я можу це зробити.

Тобі треба довіряти тому, що Я дбаю про добробут твого сина. Тобі треба довіряти тому, що Я люблю його більше, ніж твоєю людською любов’ю. Мої задуми, мої шляхи, мої плани більші, ніж ти можеш осягнути. Твоє життя таке коротке, однак ти витрачаєш так багато часу на занепокоєння і страх.

Так, твій син може передчасно скоротити своє життя. Це не є Моїм задумом, але це – його вибір. Він також повинен довіряти Мені і шукати, як встановити відносини зі Мною. Тільки тоді Я можу проявитися в його житті. Я не стану насильно проявляти Себе для нього чи для тебе. Я більш ніж готовий, щоб брати участь у ваших життях, але тільки в тій мірі, в якій ви дозволите Мені. Ми обидва знаємо, яка боротьба відбувалася в тобі, щоб довіритися Мені.

Ти не можеш полегшити її для сина, щоб він довірився Мені. Він повинен знайти Мене власним шляхом, і він робить для цього все, що може. Дай йому зробити це. Зійди з дороги. Люби його як Моє дитя, так, як Я люблю його. Але дай йому піти, щоб він зміг бути сам по собі, щоб не трапилося.

Ми будемо в цьому разом. У будь-який час ти можеш прийти до Мене, щоб розповісти свої тривоги і проблеми. Я вислухаю тебе. Я завжди вислуховував. Але Я можу вибрати зберігати мовчання. Це Мій спосіб зміцнювати тебе і розвивати.

Я знаю, що ти любиш сина, і Я люблю тебе за це. Але, врешті-решт, він Моя дитина, і Я знаю, що найкраще для нього. Передоручи його Мені, і ти виростеш. Ти знайдеш той спокій, якого хочеш. У твому власному житті, в тебе є так багато всього, на чому можна зосередитися. Сфокусуйся на розвитку самої себе, і дозволь Мені подбати про твого сина.

Завжди любляча тебе,

Твоя Вища Сила».

Посилання на історію

http://www.al-anon.alateen.org/for-parents/item/600-i-m-putting-my-son-in-your-care

Я повірила, що у мене є майбутнє

Історія в Ал-Аноні почалася з перших зборів, на які я потрапила в іншому місті. Довелося поїхати в столицю, тому що у нас не було групи. Це було рівно шість років тому. Але до сих пір пам’ятаю відчуття полегшення і радості від того, що знайшла там … Розуміння з півслова, коли ніхто не збирається мене «лікувати», ніхто не «розбирає» мою ситуацію по поличках … Мене вислухали, дали висловитися, а обійми після зустрічі остаточно переконали, що я потрапила в потрібне місце.

Особливо вразила Молитва про душевний спокій. Спочатку я взагалі не могла зрозуміти сенсу ні Кроків, ні Традицій, ні написаного в літературі. А молитву зрозуміла, і це був як вибух в голові. У ній містилися банальні начебто істини, але змогла чітко побачити, що всі страждання і біль були викликані тільки одним – мої спроби змінити те, що не можна було змінити в принципі. Намагалася дуже наполегливо і різними способами. А в підсумку – самотність, купа страхів і самооцінка нижче плінтуса.

Тільки я почала входити в програму і намагатися в ній розібратися, як познайомилася з майбутнім чоловіком. Як не дивно, він виявився алкоголіком. Правда, тверезим вже кілька років. Всі мої обіцянки, що ніколи в житті не буду жити з алкоголіком і не повторю історію батьків, забулися відразу. Надія, що у мене вийде зробити те, що не змогли вони, призвела до одного – стосунки вийшли і справді не такими, як у батьків. Вони були ще гірші.

Підсумок сумний… Чотири роки разом, день в день, і все нижче по похилій в усіх сферах життя. Довівши себе до повного виснаження і жертвуючи всім заради нього і дитини, весь цей час я не працювала за програмою. Не шукала Вищу Силу. Замкнулася лише на ньому, його схваленні і догоджанню йому. І він зайняв місце моєї Вищої Сили. При цьому алкоголю не було, ні у нього, ні у мене. Але спільне життя стала пеклом… Досі не розумію, яким дивом вийшла звідти. Тому що в кінці вибір стояв вже між тим, щоб вбити або його, або саму себе.

І тільки через чотири роки після знайомства з Ал-Аноном я змогла приступити до серйозної роботи по кроках. Знайшла спонсора, робила все, що мені говорили. Читала, писала, ходила на збори, через силу дзвонила іншим, щоб поспілкуватися і вийти зі своєї шкаралупи. Кожен день я була «в темі», тому що без цього життя виглядало нестерпним. А думки в голові розривали на частини. У підсумку за два роки я поміняла трьох спонсорів, починала проходити кроки за трьома різними програмами, але успішно завершила їх прописування.

Тут історія не закінчується, а тільки починається. Нарешті, почалося моє життя. Вільна, радісна, не ідеальна, але кожен день цікава! Брала участь у створенні групи, часто їжджу на конференції, спілкуюся, займаюся служінням. Тепер я встигаю зробити безліч справ. Відчуваю, що у мене є майбутнє. Світле і не самотнє.

Все, що я дізналася в Ал-Аноні, було важливим для мене. Але ще більш важливим було робити те, про що дізнавалася. Практикувати і застосовувати ці принципи, прислухаючись до своєї совісті і внутрішнього голосу. Мені говорили, що прибравши уламки минулого і завали всередині, я розкрию свою душу. Так і вийшло … Але я навіть не могла уявити, що все, що мені могло коли-небудь знадобитися, вже в мене є. В моїй душі. І саме Ал-Анон став тим інструментом, який допоміг до цього прийти. І в подяку за це я живу сьогоднішнім днем, роблю те, що можу і передаю послання про це далі.

Ольга С.