[:ru]

Есть много испытаний в жизни, через которые надо пройти, и все решают эти проблемы по-разному. Кто-то пишет. Кто-то борется. В моей семье, казалось, все «топили» свои проблемы в алкоголе.

Как шестилетний малыш, я не видел проблем, с которыми сталкивалась моя семья. Мир был большим и полным чудес в глазах любопытного маленького мальчика, но наличие родителей-алкоголиков делало мой мир намного меньше. Я не мог выразить словами, каким напуганным был.

Я быстро научился понимать, что думали и чувствовали мои родители. Мне надо было знать, приходил ли я домой как в теплое, любящее место, каким и должен быть дом, или как в зону военных действий, где люди боялись говорить о своих чувствах.

Однажды родители подумали, что будет неплохо, если моя мать уедет. На протяжение этого времени мои мама и папа то бросали пить, то снова начинали.

Один раз папа ушел в пятницу вечером, оставив меня и моих друзей дома. Когда он не вернулся домой, мы пошли в дом к моим друзьям. Папа забрал меня, будучи с похмелья. Он сказал, что хочет измениться.

Я видел свою маму после этого, и она была трезвой. Она создала группу Алатин. Я сказал, что хочу попробовать. И сказал папе, что хочу пойти туда, а он решил пойти к Анонимным Алкоголикам. Мы вместе начали путешествие к выздоровлению.

Я хорошо помню свое первое собрание, хотя кажется, что это было много лет назад. Там было много старших детей, и все были незнакомы. Я пытался найти темный угол, чтобы спрятаться там, когда 18-летняя девушка подошла ко мне и стала на колени так, что наши глаза были на одном уровне. Мягким голосом и приветливой улыбкой она спросила: «Нервничаешь?» Я нерешительно кивнул головой. Она сжала мои трясущиеся руки, потерла их с большим волнением и сказала: «Не переживай!» Я встал, все засмеялись и стали обнимать меня.

В тот момент все страхи и волнения, которые были в моем сердце, ушли. По некоторым причинам, это было самым любимым из того, что я ощущал за эти годы. Я не мог сдержаться от улыбки и смеха на протяжении оставшейся группы. Я был на самом деле счастлив первый раз за последние годы.

На этом первом собрании я делился и плакал. Это было так хорошо – как будто ходишь по воздуху. Несколько лет я не пропускал ни одного собрания.

Я думаю о том, на что была бы похожа моя жизнь, если бы я не пошел на собрание Алатин. Я мог навредить себе или кому-то еще. Я мог оказаться в тюрьме или, возможно, стать алкоголиком. Когда представляю альтернативный мир, который мог быть реальным для меня, то чувствую благословение, что моя Высшая Сила позаботилась обо мне достаточно, чтобы привести в программу.

Алатин не «исправил» меня и не сделал идеальным. Он показал мне, где сделать кое-что в жизни так, чтобы мне мог понравиться конечный результат. Я научился тому, что жизнь – это стоящее место. Я счастлив, когда смотрю на карты, которые Бог дал мне, чтобы разобраться с ними, и я спокоен и улыбаюсь. Я могу не сыграть ими наилучшим образом, но и худшим тоже не сыграю.

Ссылка на историю

http://www.al-anon.alateen.org/dealing-with-my-parents-alcoholismone-teens-story

[:ua]Є багато випробувань в житті, через які треба пройти, і всі вирішують ці проблеми по-різному. Хтось пише. Хтось бореться. У моїй родині, здавалося, всі «топили» свої проблеми в алкоголі.

Як шестирічний малюк, я не бачив проблем, з якими стикалася моя сім’я. Світ був великим і повним чудес в очах цікавого до всього маленького хлопчика, але наявність батьків-алкоголіків робило мій світ набагато меншим. Я не міг висловити словами, яким наляканим був.

Я швидко навчився розуміти, що думали і відчували мої батьки. Мені треба було знати, чи приходив я додому як в тепле, любляче місце, яким і повинен бути дім, чи як в зону військових дій, де люди боялися говорити про свої почуття.

Одного разу батьки подумали, що буде непогано, якщо моя мати поїде. Протягом цього часу мої мама і тато то кидали пити, то знову починали.

Одного разу тато пішов в п’ятницю ввечері, залишивши мене і моїх друзів дома. Коли він не повернувся додому, ми пішли додому до моїх друзів. Тато забрав мене, будучи з похмілля. Він сказав, що хоче змінитися.

Я бачив свою маму після цього, і вона була тверезою. Вона створила групу Алатін. Я сказав, що хочу спробувати. І сказав татові, що хочу піти туди, а він вирішив піти до Анонімним Алкоголікам. Ми разом почали подорож до одужання.

Я добре пам’ятаю своє перше зібрання, хоча здається, що це було багато років тому. Там було багато старших дітей, і всі були незнайомі. Я намагався знайти темний куток, щоб сховатися там, коли 18-річна дівчина підійшла до мене і стала на коліна так, що наші очі були на одному рівні. М’яким голосом і привітною посмішкою вона запитала: «Нервуєш?» Я нерішуче кивнув головою. Вона стиснула мої тремтячі руки, потерла їх з великим хвилюванням і сказала: «Не переживай!» Я встав, всі засміялися і стали обіймати мене.

В той момент всі страхи і хвилювання, які були в моєму серці, пішли. З деяких причин, це було найулюбленішим з того, що я відчував за ці роки. Я не міг стриматися від посмішки і сміху протягом решти групи. Я був насправді щасливий перший раз за останні роки.

На цьому першому зібранні я ділився і плакав. Це було так добре – так ніби ходиш по повітрю. Кілька років я не пропускав жодного зібрання.

Я думаю про те, на що було б схожа моє життя, якби я не пішов на збори Алатін. Я міг нашкодити собі або ще комусь. Я міг опинитися у в’язниці або, можливо, стати алкоголіком. Коли уявляю альтернативний світ, який міг бути реальним для мене, то відчуваю благословення, що моя Вища Сила подбала про мене достатньо, щоб привести в програму.

Алатін не «виправив» мене і не зробив ідеальним. Він показав мені, де зробити дещо в житті так, щоб мені міг сподобатися кінцевий результат. Я навчився тому, що життя – це вартісне місце. Я щасливий, коли дивлюся на карти, які Бог дав мені, щоб розібратися з ними, і я спокійний і посміхаюся. Я можу не зіграти ними найкращим чином, але й гіршим теж не зіграю.

Посилання на історію

http://www.al-anon.alateen.org/dealing-with-my-parents-alcoholismone-teens-story[:]